SI-TEX 496/50/200ST Bronze Thru-Hull Triducer w/Fairing Block f/ES502
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
CWR-25266
Condition:
New
Availability:
Ships Within 24 Hours
Weight:
5.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Out of stock
Description
SI-TEX 496/50/200ST Bronze Thru-Hull Transducer w/ Fairing Block f/ ES502
  • Dual Frequency 50/200 kHz
  • Max Power: 500W
  • Beam Angle: 42 deg. @ 50 kHz, 12 deg. @ 200 kHz
  • Housing: Bronze
  • Mount: Through Hull
  • Plug: 8 pin